صفحه اصلی شرح اطلاعیه شماره ۶۰۶۲ از اطلاعیه های مجموعه واحد فرهنگی مشاهده تمامی اطلاعیه های این زیرگروه          مراجعه به صفحه واحد فرهنگی              بازگشت
نشست صمیمی اساتید و کارمندان آموزشکده های سما اصفهان با آیت الله مهدوی
 
  چاپ این اعلامیه ارسال به دوستان
نامحدود : مدت زمان نمایش بر حسب روز   ۱۳۹۷ /۲ /۲۲ : تاریخ اعلام   ۶۱۳ : تعداد بازدید   داود رئیسی : صادر کننده   ۶۰۶۲ : کد اعلامیه

صبح امروز روسای آموزشکده های سما اصفهان (خوراسگان) به همراه عده ای از اساتید به دیدار آیت الله مهدوی؛ نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان و امام جمعه موقت این شهر  رفته و به نصایح ایشان گوش فرادادند.
در ابتدای جلسه دکتر قهرائی ؛ رئیس آموزشکده پسرانه سما گزارشی از وضعیت علمی و آماری آموزشکده ها و جایگاه آن در دانشگاه آزاد اسلامی و اهمیت فن و مهارت آموزی دانشجویان بیان نمودند و ادامه دادند ماموریت آموزشکده های سما رشد دانشجویان در مقطع کاردانی رشته های فنی و تربیت نیروهای تکنسین و آماده بکار برای ورورد به محیط صنعت و اجتماع می باشد.


در ادامه آیت الله مهدوی به بیان نکاتی ارزشمند در مورد رسالت دانشگاه  و تعالی فکری و معنوی  آن پرداختند. که خلاصه آن بدین شرح می باشد:
  ایشان با اشاره به حدیث «العلم سلطان» به ارزش علم و فن آوری و جایگاه آن در رشد و اعتلای جامعه پرداختند و فرمودند «اسلام دینی است که اگر با عقل و منطق بتوانیم گزاره های آن را به اثبات برسانیم برتری آن بر همه ادیان اثبات شدنی است.». و هدف از تدریس و تحصیل، استفاده عملی و کابردی از مدرک دانشگاهی  است و در بحث اشتغال، و فارغ التحصیلان و دانشجویان باید در مسیر نیاز کشور گام بردارند  و اگر بتوان از امکانات دانشگاه کارگاههایی تامین و تاسیس شود که شغل دانشجویان را تامین کند، گوشه ای از دغدغه دانشجویان در زمینه  اشتغال حل می شود.
دبیر سابق ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر اصفهان فرمودند:  مسئله تفکیک جنسیتی که در آموزشکده های سما در حال اجراست، امری پسندیده است که حتی این طرح طی سالهای اخیر در کشور امریکا در هشت دانشگاه اجرا شده و نتایج موفقی از این طرح داشته اند، چرا که وقتی فکر دانشجو از مسائل حاشیه ای فاصله بگیرد، درس و بحث برای او جدی تر تلقی می شود.
ایشان در ادامه به اهمیت مشاوره عقلی و اعتقادی برای مقابله با شبهات روز اشاره کرده و ابراز داشتند: کمک گرفتن از دلیل عقلی و منطقی، درک مسائل را برای دانشجو قابل قبول تر می سازد، چرا که وقتی پای استدلال به میان می آید جایی برای تحمیل کردن و اجبار نمی ماند. (ایشان در این زمینه به تجربه موفق خویش در پاسخگویی به شبهه حجاب اختیاری و ارائه کتابچه ای با عنوان بیست دلیل عقلی و روانشناسی در مورد فلسفه انتخاب حجاب و بازخورد آن بین گروه های مختلف اجتماعی اشاره داشتند)

 

عضو مجلس خبرگان در انتهای بیانات خود عنوان نمودند: توصیه های رهبر معظم انقلاب در زمینه بکارگیری تخصص و تعهد کاری با پیگیری و ممارست در مسیر راهیابی به ایمان، عمل صالح و تزکیه اخلاق امری شدنی است  و باید  از ورود  به اصطلاحات و فضای سیاسی اجتناب کرده و متحدانه به خدمت بپردازیم و از خود حسابرسی کنیم که چقدر در راهمان موقق بوده ایم. و توانسته ایم شبهات دانشجویان را پاسخ دهیم و مسیر پرسش و پاسخ را برای دانشجویان و مراجعین خود باز بگذاریم.


در آخر فرصتی به اساتید و کارمندان داده شد تا سوالات و نظرات خود را در حیطه مسائل فرهنگی و اعتقادی عنوان نمایند.


سوالات ، نظرات و انتقادات خودرا ارسال نمایید:

:نام
:پست الکترونیک
:نظر
:کد امنیتی
دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان)
دانشکده مهارت و کارآفرینی (واحد برادران)
اصفهان - بلوار کشاورز -شهرک امیریه -خیابان هفتم – دانشکده مهارت و کارآفرینی - کد پستی 8174949719
تلفن تماس: 03137810006 فاکس: 03137802727
حق نشر متعلق به دانشکده مهارت و کارآفرینی اصفهان (خوراسگان)1400-1387
SAMA
Skill and Entrepreneurship
Faculty
Islamic Azad University
Esfahan(Khorasgan) Branch